Miasto od wielu lat słynie z imprez kulturalnych, które przyciągają nie tylko mieszkańców i kuracjuszy ale też osoby z sąsiednich miejscowości. Już od 1979 roku, w maju odbywają się Dni Kwitnących Rododendronów. Wielką atrakcją Świeradowa – Zdroju jest również punkt antygrawitacyjny.

Jest to naprawdę miejsce niezwykłe. Przedmioty, wbrew zasadom fizyki toczą się tutaj pod górę, podobnie jak pozostawione na luzie samochody. Każdy kuracjusz, turysta i wycieczkowicz chce na własne oczy zobaczyć to tajemnicze miejsce. W centrum miasta znajduje się fontanna, która swoim wyglądem nawiązuje do historii powstania uzdrowiska. Według opowiadań pewien lekarz w jednym z tutejszych stawów znalazł doskonale zakonserwowaną żabę. Po zbadaniu składu wody, doszedł do wniosku, że posiada ona niezwykłe właściwości. Dlatego też na brzegu fontanny siedzą żaby.

Noclegi w Świeradowie

Baza noclegowa zarówno w samym Świeradowie Zdroju jak i w okolicznych miejscowościach jest bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie turystów i kuracjuszy. Poza pokojami w sanatoriach, na gości czekają pensjonaty, domy wypoczynkowe, prywatne kwatery i luksusowe apartamenty. Również zaplecze gastronomiczne w pełni zadowoli każdego, nawet najbardziej wybrednego smakosza.

Walory uzdrowiska doceniane są nie tylko przez kuracjuszy z Polski. Co roku miasto odwiedzają Czesi. W Czerniawie znajduje się przejście graniczne do Novego Mesta pod Smrekiem.