Karpacz jest jedną z najpopularniejszych miejscowości w polskich górach, stanowi też najlepsze miejsce dla tych, którzy chcą urządzać wycieczki w Karkonosze. Tu, u stóp Śnieżki, nikt na nudę nie może narzekać. W jaki sposób można tutaj spędzić wolny czas?

Karpacz to świetne zagospodarowanie oraz doskonale rozwinięta baza noclegowa, dzięki czemu urlop w górach można tu spędzić o każdej porze roku. Nie brak tu terenów idealnych dla narciarzy (również dla tych, którzy postawili na narty biegowe), nie brak też tras pieszych, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługuje szlak na Śnieżkę. Karpacz może się też pochwalić licznymi atrakcjami oraz wspaniałą zabudową, dzięki czemu i mniej aktywne osoby będą tu mogły spędzić wolny czas w ciekawy i przyjemny sposób. Dumą tej górskiej miejscowości jest drewniany kościół Wang, zbudowany ponad 800 lat temu w odległej Norwegii. Ta cenna perełka dawnej architektury jest obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po Karkonoszach oraz turystyczną wizytówką Karpacza. Dziki Wodospad na Łomnicy, park przy zaporze oraz deptak w centralnej części Karpacza to kolejne atrakcje, na które warto tu zwrócić uwagę.

A co z muzeami? I takich obiektów nie brakuje w tej miejscowości. Ciekawymi zbiorami przyciąga Muzeum Sportu i Turystyki, w którym można zobaczyć m. in. ciekawą kolekcję zabytkowych nart, kusi też Muzeum Zabawek, w którym każdy – bez względu na wiek – może spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób. Dla najmłodszych nie lada gratką może się z kolei okazać Muzeum Budowli z Klocków Lego.

Karpacz to miejsce wyjątkowe, a turyści, którzy znajdą tanie noclegi na jego terenie, nudzić się nie będą. Piękna okolica, ciekawe zabytki oraz wystawy muzealne – oto oferta, z której może skorzystać każdy. A że z Karpacza można wybrać się na wspaniałe, górskie wycieczki, nuda nie zagrozi tu i tym, którzy chcą wolny czas spędzać w aktywny sposób.