Świeradów-Zdrój to nie tylko piękny kurort, ale i ciekawy ośrodek turystyczny, którego walorem jest piękna okolica oraz dobre zagospodarowanie. Rozwinięta baza noclegowa ułatwia planowanie wypoczynku w tym miejscu, a liczne atrakcje sprawiają, że w rejonie tego uzdrowiska każdy z nas miło i pożytecznie będzie mógł spędzić wolny czas.

Z kart historii: Świeradów-Zdrój jako uzdrowisko

Świeradów-Zdrój wspominany jest już w dokumentach z XVI wieku. Wiemy z nich, że już w tym okresie ta leżąca u stóp Gór Wałbrzyskich miejscowość mogła się pochwalić wodami o niezwykłych właściwościach. Informacje o nich pojawiły się m. in. w książce berlińskiego lekarza Leonarda Thurneyssera, dzięki któremu Świeradów, a raczej jego lecznicze wody, stały się znane.

To dzięki nim stała się z czasem cenionym uzdrowiskiem, na terenie którego do dziś w powodzeniem leczy się choroby reumatyczne, miażdżycę oraz problemy związane z nadciśnieniem. Jest to jednocześnie ważny ośrodek turystyczny, a wczasy na jego terenie mogą każdemu z nas sprawić wiele radości. Dlaczego warto na nie postawić?

Atrakcje Świeradowa-Zdroju: co warto tutaj zobaczyć?

Świeradów-Zdrój to doskonałe miejsce na wczasy dla tych osób, które wolny czas chcą spędzać aktywnie. Nie brak tu szlaków rowerowych, dzięki którym można urządzać ciekawe wycieczki po okolicy, nie brak też tras pieszych, pozwalających na urządzanie ciekawych wędrówek po Górach Izerskich. Dom Zdrojowy, Pijalnia Wód – oto atrakcje, które czekają w centrum miejscowości. Warto też zwrócić uwagę na zabytkowe domy, które przypominają o tym, iż miejscowość ta od lat służy kuracjuszom i letnikom.