To piękne miasto może się pochwalić bliskością górskich szlaków oraz wspaniałą zabudową. Jelenia Góra to piękne widoki na pobliskie Karkonosze oraz zabytki, obok których nie można przejść obojętnie. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po tym mieście?

Dumą Jeleniej Góry jest wspaniały rynek, przy którym skupiły się najpiękniejsze kamienice tego miasta. Klasycystyczny ratusz to kolejny obiekt, który skutecznie przyciąga uwagę spacerujących po tym mieście turystów. Ważnym obiektem jest tu również Muzeum Karkonoskie, które może się pochwalić największą w Polsce kolekcją szkła artystycznego.
Nie brak też na terenie Jeleniej Góry pięknych zabytków sakralnych. W gronie tych najciekawszych znajduje się barokowy kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. Wzniesiony na planie krzyża greckiego, przyciąga uwagę już samymi swymi rozmiarami. W kościelnym wnętrzu czekają na zwiedzających kolejne atrakcje. To m. in. największe na Śląsku organy, piękne empory oraz freski, którym z pewnością warto się uważniej przyjrzeć. Warto też zwiedzić najstarszą świątynię w mieście, czyli gotycką bazylikę św. Erazma i Pankracego. W panoramie miasta bardzo ważną rolę odgrywa też barokowa cerkiew św. Apostołów Piotra i Pawła, do której turyści zaglądają bardzo chętnie.

Jelenia Góra staje się coraz ważniejszym ośrodkiem turystycznym, a osób zainteresowanych jej zwiedzeniem przybywa z każdym rokiem. Nic w tym dziwnego – to miasto ma wiele uroku, a dobrze rozwinięta baza noclegowa staje się dodatkową zachętą dla turystów pragnących spędzić tu urlop.