Dla wielu z nas Karkonosze to przede wszystkim wspaniałe szlaki turystyczne, dzięki którym zaplanowanie górskiej wycieczki staje się zadaniem prostym i przyjemnym.

Są jednak i tacy, dla których Karkonosze to przede wszystkim wspaniałe schroniska – ważne miejsca dla tych turystów, którzy chcą w górach znaleźć tanie noclegi w pięknej scenerii i do woli cieszyć się pięknymi panoramami. W gronie tych schronisk, z którymi tak często kojarzone są Karkonosze, ważne miejsce zajmuje schronisko na szczycie Szrenicy.

Jest ono miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów oraz rewelacyjnym punktem widokowym. Kto w czasie górskiej wycieczki zajrzy w jego gościnne progi, ten znajdzie nie tylko wyżywienie i tanie noclegi, ale i moc atrakcji, dzięki którym wizyta na Szrenicy na długo pozostanie w jego pamięci. Z tego schroniska można przecież obserwować i Karkonosze, i pobliskie Góry Izerskie, stąd również rozciąga się wspaniały widok na pełną niezwykłych atrakcji Kotlinę Jeleniogórską.

Kuszą tu również takie atrakcje, jak pobliska Hala Szrenicka oraz tak chętnie odwiedzane przez turystów formacje skalne, jak Trzy Świnki oraz Końskie Łby.